
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 1 MHz |
| Interface | I²C |
| Memory Size | 4 kb |
| Memory Type | EEPROM |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.7 V |
| Max Supply Current | 280 µA |
| Data Reservation | 100 Years |
Stock: 748
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11462
Ext.Price$0.11462
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11462 | $0.11462 |
| 10 | $0.05731 | $0.57310 |
| 50 | $0.05112 | $2.55600 |
| 100 | $0.04559 | $4.55900 |
| 500 | $0.04085 | $20.42500 |
| 1000 | $0.03661 | $36.61000 |
| 3000 | $0.03281 | $98.43000 |
| 5000 | $0.02940 | $147.00000 |
| 10000 | $0.02754 | $275.40000 |
